Angajari - posturi disponibile

Reprezentant vanzari HVAC

Responsabilitati post reprezentat vanzari:

Prеzinta, promoveaza si vinde produsele in conformitаte cu standardele și politicile comerciаle аle companiei;

Pregateste documentatia necesara procesului de vanzare / achiziție publica (prezentari, oferte tehnice, de pret, contracte etc.);

Gestioneaza relatia pre si post vanzare cu clientii;

Urmareste realizarea planului de vanzari lunar;

Urmareste si se asigura ca platile clientilor se fac in termenii agreati prin oferta comerciala sau contract;

Intocmeste situatiile de lucrari, devize lucrari si urmareste lucrarile indeaproape;

Tine legatura cu colegii instalatori din teren pentru a-si actualiza corect lucrarile;

Intocmește/solicita/colecteaza procese verbale de la lucrari;

Efectueaza vizite in teren, Bucuresti & provincie, atat pentru clientii existenti cat si pentru gasirea unor noi clienti;

Tine evidenta combustibilului consumat pe baza foii de parcurs lunara.

Cerinte candidat:

Absolvent/a de studii superioare in domeniul instalații pentru construcții sau cunoștinte tehnice solide in domeniul HVAC;

Cunoștințe temeinice in utilizarea pachetului Microsoft Office;

Cunostinte temeinice a limbii romane vorbit si scris;

Cunostinte la nivel conversational pentru limba engleza;

Minim 1 an experienta intr-un post de agent de vanzari;

Atenție la detalii;

Prezenta placuta, tinuta adecvata pentru intalnirile cu clientii;

Abilitați dezvoltate de comunicare, argumentare și persuasiune;

Capacitati de negociere excelente;

Persoana dinamica, cu bune abilitati de organizare, open mind, activa si implicata, motivata, orientata spre solutii;

Permis de conducere categoria B;

Propune si susține interesele companiei;

Pastreaza confidentialitatea datelor.

Se asigura:

Salariu fix;

Bonus din vanzari;

Transport / autoturism de serviciu;

Telefon de serviciu;

Laptop de serviciu;

Suportul colegilor in desfasurarea activitatii;

Training pentru produsele din portofoliu, respectiv timp pentru asimilarea cunostintelor;

Loc de munca stabil intr-un mediu de lucru placut si profesionist;

Asigurare medicala privata;

Program de lucru luni – vineri 8.30-17.00.

Salariul se negociaza la interviu, in functie de experienta in domeniu si nivelul de competenta.

Va rugam sa trimiteti CV-ul pe adresa: office@all4ventilation.ro.

Pentru mai multe detalii va stam la dispoziție la nr. de tel.: 0722393441

Sediu firma: Șoseaua de Centura Bucuresti, Popesti-Leordeni, ILFOV, cod postal 077160